Slované v obrazech a poezii

23. dubna 2018 v 8:23 | Jan Hachran
Vážené dámy, vážení pánové, vážení přátelé!
Dovolte mi, abych vám jako výtvarník představil projekt s názvem Slované v obrazech a poezii, jehož jsem duchovním otcem, a který by měl být zakončen vydáním stejnojmené ilustrované knihy, jež bude dantovským putováním magických ornamentalistů po krajích našich slovanských národů, kdy budu spolu s básníkem Jakubem Křelinou a výtvarníkem Miroslavem Mlynářem jako naši předchůdci z dob národního obrození objevovat střípky lidové kultury, tradic a historie, abychom o ní společně čtenáři předali zprávu v podobě knihy, do níž vtiskneme kousek toho, co při svém obrazném putování uvidíme.

Každý z nás se bude dívat trochu jiným pohledem - někdo okem výtvarníka, jiný okem básníka. Já budu autorem textů a ilustrací, Jakub Křelina autorem básní a Miroslav Mlynář autorem ozdobných iniciál v textu. Nechceme ovšem, aby výsledkem byla encyklopedie nebo historicko - zeměpisné pojednání. Naším cílem je vytvořit čtivý text plný zajímavostí, doplněný ilustracemi a básněmi, které člověka přiblíží až k samé podstatě každého ze slovanských národů. Naší hlavní ideou není oživovat panslavismus 19. století, ale spíše se snažit propagovat a podporovat kulturu a tradice našich zemí, pěstovat úctu k odkazu a hodnotám našich předků a v neposlední řadě též pěstovat slovanské uvědomění jako základ přátelství mezi našimi státy.
Slovanský ornament (symbol projektu; autor: Jan Hachran)
Celou knihu budeme připravovat v podstatě veřejně, kdy uvidíte na webových stránkách i sociálních sítích průběh práce na ilustracích, básních i textech. Kromě toho budeme pro vás pravidelně připravovat zajímavé články o různých tématech, která se Slovanů týkají. Až bude z technického hlediska vše připravené, tak bychom knihu rádi s pomocí crowfundingové kampaně vydali. Budeme moc rádi, pokud nám s tím v průběhu přípravy a poté i samotné kampaně pomůžete (informace jak nás podpořit najdete ZDE - http://www.knihaoslovanech.cz/p/podporte-nas.html).

Webové stránky projektu (česky) - http://www.knihaoslovanech.cz
Webové stránky projektu (anglicky) - http://www.thebookaboutslavs.com
Facebookové stránky projektu - https://www.facebook.com/slovane/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama