Květen 2017

Výzdoba fasády projektu Zahrada Grébovky

28. května 2017 v 19:44 | Jan Hachran
Od firmy Design Development jsem jako výtvarník dostal nedávno velice zajímavou zakázku - pro jejich projekt Zahrada Grébovky, pro který jsem navrhnul i logo, vytvořit něco netradičního, co by mohlo celému konceptu dát umělecký nádech. Zádáním byla ozdoba na fasádu vyrobená z kovu, která by se k projektu hodila a celkově vystihovala jeho myšlenku, ozdoba, jenž by upoutala pozornost, ale zároveň decentně zapadla do svého okolí. Chvíli jsem přemýšlel - celý návrh si přeci jen měl zachovat určitou jednoduchost, což je něco, s čím mám vzhledem k mé oblibě bohaté ornamentální výzdoby maličko problém :-D

Rozhodl jsem se nakonec pro květinový motiv, což koresponduje jak se samotným názvem projektu, tak i s mým výtvarný stylem jako takovým. Nakreslil jsem jednoduchý návrh, podle kterého umělecký kovář celou dekoraci vytvořil. Nutno říci, že je opravdu mistrem svého řemesla, a že výsledek nemohl být lepší. Osobně mám navíc v oblibě věci, jenž jsou syntézou umění a poctivého řemesla, neboť je to určitý návrat k tradici a historii, což je v dnešní přetechnizované době plné průmyslových polotovarů nanejvýše potřebné. Navíc české ručičky vždy platili ve světě za zlaté, takže kde jinde, když už ne u nás, by se lidé měli vracet k uměleckému designu a tvůrčímu řemeslu?

Výsledek si můžete prohlédnout na fotografiích, které k článku přikládám - doufám, že se vám i budoucím obyvatelům domu bude líbit. Pokud byste si přáli vidět toto dílo osobně, najdete ho v Praze v ulici Košická nedaleko parku Grébovka (Havlíčkovy sady).

S úctou a přáním všeho nejlepšího
Jan Hachran